Konzultácie s fyzioterapeutom
Mgr. Martina FILLOVÁ MIHÁLIKOVÁ
Je odborníčka a špecialistka Martina Fillová Miháliková má takmer 30 rokov skúseností, o ktoré sa s Vami odhodlane podelí. Profesionálne sa venuje včasnej diagnostike psychomotorického vývoja detí. V našom centre dobre vieme, že diagnostiku je vhodné určiť čo najskôr, kým sú deti dobre modelovateľné. Následne správne stanovená kombinácia terapií a metód môže výrazne skvalitniť životy vašich ľahko zraniteľných detí.
Martina má certifikácie v týchto metódach:
- Neurovývojová terapia Baby Bobath koncept pre deti od 0 do 2 rokov
- Bobath koncept pre deti od 2 rokov, ktorej cieľom je dosiahnuť maximálny fyziologicky prejav dieťaťa a normalizovať svalové napätie.
- Hipoterapia – multisenzorická aferentná stimulácia, ktorá priamo ovplyvňuje motorické procesy dieťaťa a aktiváciu všetkých riadiacich centier CNS. Výsledkom je komplexná facilitácia reparačných procesov dieťaťa, a to na úrovni neurofyziologickej, psychomotorickej ale aj sociálnej. Hipoterapia ovplyvňuje postúru dieťaťa, koordináciu, hrubú aj jemnú motoriku, reč, koncentráciu a vegetatívne funkcie.
- Vojtová reflexá lokomócia
Objednajte sa na bezplatnú vstupnú konzultáciu
Na konzultáciu sa môžete objednať telefonicky na čísle +421 948 394 713, prostredníctvom e-mailu info@krehkesovicky.sk alebo prostredníctvom registračného formulára.
Úvodná konzultácia pozostáva zo zhodnotenia potrieb dieťaťa a prípadne vytvorenia individuálneho terapeutického programu. Naša hlavná fyzioterpaeutka spolupracuje s dieťaťom, rodičmi a opatrovateľmi, aby maximalizovala fyzické schopnosti a nezávislosť dieťaťa. V našom rehabilitačnom centre KREHKÉ SOVIČKY sa venujeme deťom v každom veku už od 4teho týždňa po narodení.
Špecializujeme sa na
- Psychomotorické oneskorenie predčasne narodených detí
- Zaostávanie v motorike donosených detí
- Všetky formy DMO
- Vrodené vývojové vady
- Genetické a neuromuskulárne poruchy (Downov, Angelmanov, Wolf-Hirschhornov syndróm…)
- Ortopedické ochorenia (skolióza, torticollis, chybné držanie tela, vady chodidla…)
- Ergonomické poradestvo